START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > II miejsce w XX Rajdzie Ekologiczno-Przyrodniczym

II miejsce w XX Rajdzie Ekologiczno-Przyrodniczym

12.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Mycielinie odbył się XX Rajd Ekologiczno-Przyrodniczy „O laur Orlego Stawu”, w którym uczestniczyło 25 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów zlokalizowanych na terenie miast i gmin należących do Związku „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna „EKORIDERSI” w składzie:  Elwira Chudziak, Wiktoria Mrozińska, Wiktoria Szymczak, Ernest Waszak i Albert Marciniak,  a opiekę nad nimi sprawowała nauczycielka geografii i przyrody Dorota Ciesielska. Uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych i ciekawych  konkurencjach m.in.: ekologicznych, medycznych, chemicznych czy sprawnościowych, zaprezentowali wiersz haiku o szklanej butelce, przygotowali strój wyrażający protest przeciwko negatywnemu wpływowi odpadów komunalnych na środowisko naturalne .

Drużyna z ogromnym zaangażowaniem wykonywała wyznaczone zadania, które wcale nie należały do łatwych i w klasyfikacji generalnej zajęła II miejsce! Otrzymała puchar, dyplom oraz słodko-ekologiczne upominki.

Podczas rajdu odbyło się  wręczenie certyfikatów  potwierdzających udział szkoły w projekcie edukacyjnym Kaliska Przygoda z Odpadami polegającym na  przeprowadzaniu  różnorodnych zajęć popularyzujących wśród uczniów i w środowisku lokalnym idee segregacji odpadów.

Na zakończenie  teatr Pozytywka z Krakowa wykonał spektakl pt.: ”Zabawki w opałach”.

Brawo EKORIDERSI!