START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Sukces stawiszyńskiego gimnazjalisty, dla którego „każdy dzień jest podróżą przez historię”

Sukces stawiszyńskiego gimnazjalisty,
 dla którego „każdy dzień jest podróżą przez historię”

Jakub Kowaliński- uczeń klasy III a gimnazjum w Szkole Podstawowej im. W. Pola w Stawiszynie został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Podczas wszystkich etapów konkursu Jakub wykazał się bardzo rozległą wiedzą i dużymi umiejętnościami z zakresu historii Polski i historii powszechnej. Celująco dostrzegał związki przyczynowo – skutkowe minionych wydarzeń, związki między dziejami Polski i powszechnymi oraz interpretował  różnego rodzaju źródła historyczne. Sukces Jakuba ma swoje źródło w jego pracowitości, zdolnościach, umiejętności zarządzania czasem
oraz niezachwianej wierze w powodzenie.

W dniu 16 kwietnia 2018r.  Jakub odebrał z rąk Wielkopolskiej Kurator Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej nagrodę oraz zaświadczenie potwierdzające uzyskanie przez niego tytułu  „Laureata  Wojewódzkiego Konkursu Historycznego”. Na tej podstawie został on zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z zakresu historii i WOS-u, co równoznaczne jest z uzyskaniem przez niego z tej części egzaminu najwyższej liczby punktów. Kolejnym uprawnieniem laureata jest otrzymanie z historii najwyższej pozytywnej rocznej oceny klasyfikacyjnej tj. oceny celującej. Jakub nie musi jednak z niego korzystać, bowiem ocenę celującą wypracował sobie sam w ciągu roku szkolnego, otrzymując „6-tki” ze wszystkich sprawdzianów, kartkówek, odpowiedzi. Nauczycielem uczącym Jakuba jest mgr Ewa Nowacka. Gratulujemy Jakubowi tak dużego sukcesu i życzymy mu powodzenia w liceum!