START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > III Konferencja Regionalna

III Konferencja Regionalna

"Współczesna szkoła: Internetowo bezpieczna, Tikowo skuteczna"

13 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie odbyła się III Konferencja Regionalna "Współczesna szkoła: internetowo bezpieczna, TIKowo skuteczna".  Konferencja regionalna to coroczna inicjatywa dyrektor szkoły Joanny Woszczyk i liderki Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli Joanny Kostrzewy. W tym roku podczas konferencji rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w sieci i o kreatywnym wykorzystaniu narzędzi internetowych. Konferencję otworzyła dyrektor Joanna Woszczyk, witając przybyłych gości. Gośćmi specjalnymi konferencji byli dr Sławomir Postek z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Anna Świć - trenerka Mistrzów Kodowania i autorka programu "Kodowanie na dywanie", członkini grupy Superbelfrzy.pl oraz Rafał Mitkowski - prezes zarządu Edu Sense Sp. z o.o. propagujący wykorzystanie robotów - ozobotów w edukacji. Dyrektor szkoły powitała również przedstawicieli kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu, panią  Aleksandrę Bylicę - podinspektor do spraw oświaty, dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli z powiatu kaliskiego, ostrowskiego i konińskiego z województw wielkopolskiego, łódzkiego i kujawsko - pomorskiego, panie: Sławomirę Madaj - Gołdyn i Katarzynę Salamon - lekarki z Niepublicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Stawiszynie. Konferencję rozpoczął dr Sławomir Postek niezwykłym wykładem: "Co czyha w sieci na młodych ludzi? Bardziej lub mniej zmyślone niebezpieczeństwo". Po poczęstunku uczestnicy konferencji udali się do sal, w których odbywały się warsztaty, każdy  uczestnik konferencji uczestniczył w dwóch z trzech proponowanych warsztatów: pani Anna Świć prowadziła warsztat "Kodowanie na dywanie - programowanie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej", pan Rafał Mitkowski prowadził warsztat "Robotyka i programowanie w klasach IV - VII", pani Joanna Kostrzewa prowadziła warsztat "Rozszerzona rzeczywistość w praktyce szkolnej", pokazując bezpłatne narzędzia i aplikacje w Internecie służące rozszerzaniu rzeczywistości  na różnych przedmiotach, jak również zaprezentowała "Małego Księcia" wydawnictwa Galaktyka i grę "Professor Why Chemia" służące nauczaniu w rzeczywistości rozszerzonej. Po warsztatach w każdej grupie odbyło się losowanie nagród związanych tematycznie z warsztatami.