START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Noc z Magicznym Drzewem

Noc z Magicznym Drzewem

Od 8-9 grudnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole „Noc z Magicznym Drzewem”. Wzięli
w niej udział uczniowie klas IV i V. Celem wydarzenia było: propagowanie czytelnictwa, promocja zdrowego stylu życia, kształtowanie kompetencji cyfrowych uczniów, rozwijanie kompetencji miękkich, tj. umiejętność współpracy w zespole, kreatywność, komunikatywność.

O 19.00 odbyło się uroczyste powitanie uczestników nocy, którzy zostali podzieleni na trzy drużyny: dębów, sosen i  brzóz. Od tej pory członkowie drużyn współpracowali, aby zdobyć jak największą liczbę punktów. Pierwsza konkurencja polegała na tym, aby stworzyć ilustrację do książki „Magiczne Drzewo”. Po zastanowieniu drużyny wybrały techniki plastyczne (malowanie, wycinanie, rysowanie) i rozpoczęły wspólną pracę. Następnie przyszła pora na rywalizację sportową, czyli wyścigi rzędów. Następnie uczestnicy nocy przygotowali kanapki z wykorzystaniem zdrowych składników. Kolejny punkt programu to konkurs wiedzy o drzewach – uczniowie szybko rozwiązali test i przeszli do kolejnego zadania. Przygotowali interpretację fragmentu książki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Kolejnym etapem nocy były warsztaty, dotyczące programowania z wykorzystaniem ozobotów. Warsztaty wymagały  skupienia i dokładności, po ćwiczeniach wstępnych, które zakończyły się sukcesem (ozoboty poruszały się tak, jak planowali uczniowie), kolejne zadanie związane było z tematem przewodnim nocy. Uczniowie zaprojektowali własne trasy ozobotów, na których narysowali przedmioty, które chcieliby wykonać z magicznego drzewa. Wśród nich były: magiczny dom, stolik, paleta malarska, książka. Nocne podchody – następny etap rywalizacji drużynowej - wzbudziły entuzjazm uczestników, którzy mieli rozwiązać łamigłówki sprawdzające wiedzę o szkole, odnajdując odpowiedzi ukryte na terenie szkoły. Po wykonaniu ostatniego zadania o charakterze interaktywnym  uczniowie przygotowali się do snu i do seansu filmowego na podstawie książki „Magiczne drzewo – Czerwone krzesło”.

Wydarzenie zakończyło się o 7.00. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. I miejsce w rywalizacji drużyn zajęły brzozy, uzyskując 50 punktów, a II miejsce drużyny sosen i dębów, zdobywając po 45 punktów.

Noc z Magicznym Drzewem przygotowały i opiekę sprawowały panie: Monika Malinowska, Alicja Penkala i Zofia Smolińska. Pomocą służyły uczennice klasy VII b: Julia Kubiak i Nikola Sieradzka.