START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Droga do wolności 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Droga do wolności
99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2017r. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystą  mszę św. w intencji naszego kraju w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie odprawili proboszcz stawiszyńskiej parafii ks. dr Jakub Piotrowski oraz wikary ks. Aleksander Janas. Podczas nabożeństwa uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie przedstawili montaż słowno –  muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Joanny Kostrzewy, Zofii Smolińskiej, Bogumiła Knychausa, upamiętniający drogę naszego kraju do wolności. Podczas mszy świętej miało miejsce  przekazanie szkole sztandaru Związku Więźniów Politycznych i Represjonowanych Okresu Stalinowskiego. Sztandar uczniom Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie przekazali przedstawiciele Związku: Wacław Szymański, Teresa Pietrzak i Józef Przybyła.
Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości  w asyście  pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej OSP przeszli na Plac Wolności, gdzie złożono wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym  poległych za Ojczyznę.

13 listopada  2017r. uczniowie stawiszyńskiej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu rocznicowym.