START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Jak bronić się przed atakiem psa –lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Jak bronić się przed atakiem psa –lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

W dniu 15 listopada 2017r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. W. Pola w Stawiszynie uczestniczyli w szkoleniu w zakresie samoobrony przed psami. Gościem specjalnym szkolenia był pies  rasy husky o imieniu Laki.  Prowadzący szkolenie uczyli dzieci przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już zaistnieją- umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją związaną z atakiem agresywnego psa. Dzieci dostały wiele cennych wskazówek dotyczących zachowania się podczas spotkania z agresywnym psem, np. „stań w bezruchu”, „zasłoń się plecakiem, workiem wołaj o pomoc”. Ćwiczyli pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć podczas ataku psa. Dowiedziały się również, jak opiekować się psem, aby nie był agresywny. Spotkanie wzbudziło wiele emocji wśród uczestników, wszyscy chcieli ćwiczyć z psem, zadawali mnóstwo pytań. Od dzisiaj stawiszyńscy uczniowie klas I - III  wiedzą i potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas spotkania z psem. Zajęcia te odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy!