START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > W stawiszyńskiej szkole stawiamy na bezpieczeństwo

W stawiszyńskiej szkole stawiamy na bezpieczeństwo

Podczas dwóch listopadowych dni – 6 i 7 listopada 2017- uczniowie stawiszyńskiej szkoły uczestniczyli w ciekawych spotkaniach  z funkcjonariuszami policji, podczas których poszerzali i doskonalili swoją wiedzę    i umiejętności dotyczące  „bezpiecznego poruszania się w naszej uczniowskiej codzienności”. Gościliśmy w szkole przedstawicieli z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu: starszą sierżant Agnieszkę Olejnik-Muchę, młodszą aspirant Marlenę Potasińską oraz z Komisariatu Policji  w Stawiszynie: młodszego aspiranta Szymona Jankowskiego i sierżanta sztabowego Rafała Szabka.

Stawiszyńscy uczniowie  podczas zajęć z policjantami poszerzali swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w razie niebezpieczeństwa: na drodze, podczas zabaw oraz  w kontaktach z nieznajomymi – również w sieci. Funkcjonariusze wdrażali ich do szybkiego  i skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia. Pierwszoklasiści zaprezentowali gościom wykonane przez siebie prace plastyczne na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. W nagrodę otrzymali  koszulki, natomiast uczniowie klas III obdarowani zostali odblaskami, które spowodują, że będą lepiej widoczni na drodze. Uczniowie klas II i III gimnazjum oraz klas VII obejrzeli prezentacje multimedialną „Dwie strony sieci”, która dotyczyła cyberprzemocy. Wywołała ona dyskusję wskazująca na to, że problem cyberprzemocy jest cały czas aktualny wśród nastolatków, a spotkanie to dało im wiedzę, jak sobie  radzić  z zagrożeniami w sieci. Ważnym problemem poruszanym podczas spotkania ze stawiszyńską młodzieżą była: „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się codzienna praca policjantów, uczniowie zadawali gościom mnóstwo pytań, na które odpowiadali oni wyczerpująco. Te dwa listopadowe dni w stawiszyńskiej szkole spędzone wspólnie z funkcjonariuszami policji utrwaliły wśród uczniów umiejętności bezpiecznego zachowania  i dały wskazówki, gdzie mogą szukać pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Koordynatorką spotkań była pedagog Agnieszka Roszak-Janowska.