START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

- myśl Wisławy Szymborskiej stała się mottem happeningu czytelniczego, który odbył się w stawiszyńskiej szkole 23 października 2017r., a miał  na celu podkreślenie wartość książki i popularyzację czytania. Uczniowie przebrali się za postaci z książek i  przygotowali transparenty z hasłami promującymi czytanie. Z powodu niesprzyjającej aury barwny korowód przeszedł korytarzami szkoły, a następnie udał się do hali sportowo-widowiskowej, gdzie odbyła się prezentacja. Wśród książkowych postaci rozpoznać można było m.in. śliczne księżniczki, czerwonego  i „zielonego” kapturka, kota w butach, Asterixa, Pippi, piratów, rycerzy. Byli także nauczyciele i uczniowie Hogwartu, czyli bohaterowie uwielbianego przez wszystkich cyklu powieści „Harry Potter”, ale do naszej zawitała także Jagna bohaterka powieści „Chłopi” Władysława Reymonta. Nie sposób wymienić wszystkich książkowych ulubieńców.

Happening zorganizowała nauczyciel- bibliotekarz Alicja Penkala razem z wychowawcami klas. Uczniowie znakomicie wywiązali się ze swoich zadań.

A oto niektóre hasła promujące czytelnictwo:

Książki radość dają, tym co je czytają.

Kto lubi pieniążki musi czytać książki, bo wykształcenie zdobywa i w ten sposób wygrywa.

Gdy ci smutno, gdy ci źle książka rozweseli cię.

Książka się nie rozładuje, za to ty wiedzą się naładujesz.

Rano, wieczór, w domu czy hotelu warto czytać książki, drogi przyjacielu.

Lepsze jest książek czytanie niż na komputerze granie.

Chętnie i dużo czytamy, wielką wyobraźnię mamy.