START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Uczymy dzieci i młodzież programować!

Uczymy dzieci i młodzież programować!

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie uczyli się  na lekcjach języka polskiego, wykorzystując robota - tym razem dzięki uprzejmości Pana Mariusza Brodziaka (EM - GROUP Multimedia) uczniowie pracowali z robotem TRUE TRUE, zwanym potocznie Kacperkiem. Uczniowie, programując robota, przypisali mu kilka ról - w klasie VII a robot TRUE TRUE jako Mały Książę odwiedzał planety, ucząc się prawdy o otaczającym go świecie. Klasy II a i II b (oddziały gimnazjalne) zaprogramowały TRUE TRUE, aby pokazał drogę Balladyny do władzy, natomiast uczniowie klasy III b (oddział gimnazjalny) wykorzystując  zarówno tablet jak i karty do programowania, pokazali, w jaki sposób Herkules Poirot rozwiązywał zagadki kryminalne. Uczniowie naszej szkoły wykazali się nie tylko niezwykłą kreatywnością, przygotowując trasy dla TRUE TRUE, ale także udowodnili, że nowoczesne technologie wspomagają uczenie się.
Lekcje przeprowadziła pani Joanna Kostrzewa.

Film1
Film2