Sportowo zakręceni

Sportowo zakręceni pod takim hasłem 30 września 2017r. odbył się XII  Festyn Szkolny, w którym uczestniczyła społeczność stawiszyńskiej szkoły: uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy, absolwenci oraz mieszkańcy Stawiszyna. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: burmistrz Stawiszyna pani Justyna Urbaniak, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Barbara Włodarczyk, podinspektor ds. oświaty pani Aleksandra Bylica, proboszcz parafii w Stawiszynie ks. Jakub Piotrowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Chudziak oraz jej zastępczyni pani Małgorzata Spalony.

O godzinie 9.00. dyrektor szkoły Joanna Woszczyk uroczyście otworzyła imprezę, powitała gości i społeczność szkolną, zaprosiła do wspólnej zabawy oraz przedstawiła nauczycieli: Konrada Brodziaka, Iwonę Chojnacką, Danutę Łuczak i Paulinę Świerad tworzących zespół zadaniowy koordynujący przygotowania festynu.

Jesienny festyn miał charakter sportowy. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali konkurencje rozgrywane w wyścigach rzędów. Jako pierwsi wystartowali nasi najmłodsi sportowcy – uczniowie klas I-III. Pierwszoklasiści ani  na krok nie ustępowali swoją walecznością i sprawnością uczniom z klas starszych, a w wykonywaniu ćwiczeń byli nawet dokładniejsi niż ich starsi koledzy. Swoje pociechy głośno dopingowali rodzice licznie zebrani na trybunach.

Następnie swoją sprawność fizyczną mogły zaprezentować reprezentacje klas IV-VI.
Ich sportowa walka była również bardzo zacięta, nikt nie odpuszczał, a zawodnicy mobilizowali siebie nawzajem do jeszcze większego wysiłku.

W przerwie sportowych zmagań  swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie, którzy na ochotnika, licznie wzięli udział w zumbie przygotowanej przez nauczycielki wychowania fizycznego.

Kolejną atrakcją tegorocznego festynu był pokaz straży pożarnej oraz pogotowia. Ratownicy medyczni naszym uczniom sprzęt do ratownictwa, jakim dysponują w swojej codziennej pracy. Na koniec festynu do rywalizacji z uczniami klas siódmych zaprosiliśmy chętnych rodziców, dla których również mieliśmy przygotowane konkurencje sportowe, tym razem na wesoło. Rodzice podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń zaprezentowali wiele różnych technik, o istnieniu których wielu z nas nawet się nie śniło J. Nie było przegranych, wszyscy wygrywali, bo najważniejsze to humor i dobra zabawa.

Oprócz atrakcji fizycznych i wizualnych było też coś dla ciała- przysmaki kulinarne: kiełbaski, kaszanka z grilla z dodatkami, domowe ciasta, lody oraz kawa, herbata i napoje. Oprócz tych wszystkich rarytasów dużym powodzeniem kulinarnym cieszył się bigos, który swym smakiem i zapachem zniewalał konsumentów. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od naszych gości
i społeczności lokalnej, wiemy, że nasz  festyn był
imprezą pierwszorzędną i bardzo udaną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, a w sposób szczególny Państwu Annie i Adamowi Wróblewiczom,  Państwu Elżbiecie i Henrykowi Celińskim, Piekarni „EMKO” w Zbiersku oraz Kołu Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stawiszynie.