START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Międzygminny Przegląd Piosenki Dziecięcej Co nam w duszy gra

Międzygminny Przegląd Piosenki Dziecięcej Co nam w duszy gra

Co nam w duszy gra pod takim hasłem w dniu 8 czerwca 2017r. odbył się Międzygminny Przegląd Piosenki Dziecięcej, nad którym honorowy patronat objęła burmistrz Stawiszyna – pani Justyna Urbaniak. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne jest wspólną inicjatywą Publicznego Przedszkola Samorządowego w Stawiszynie z filią Petryki oraz Zespołu Szkół  w Stawiszynie. Prowadzące przegląd nauczycielki Jolanta Ciesielska i Agnieszka Korycka rozpoczęły koncert słowami: dziś będą tu śpiewali  i ci duzi, i ci mali, a zaproszeni goście stworzyli niezwykłą orkiestrę improwizującą niepowtarzalne rytmy. Scena stała się miejscem pokazania umiejętności wokalno - muzycznych najmłodszych, konfrontacji własnych umiejętności z innymi wykonawcami, ale przede wszystkim miejscem  integracji dzieci  i nauczycieli z różnych placówek przedszkolnych i szkolnych. Melodie  i  słowa piosnek opowiedziały o tym, co dzieciom w duszy gra.

Trąbka, bęben, dwie gitary! Na tych wszystkich instrumentach można zagrać jednocześnie, co  udowodniła Amelka Kubik z Przedszkola w Petrykach. W świat czarów i fantazji przeniósł słuchaczy Jakub Gorzkiewicz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kościelcu, który brawurowo zaśpiewał  Moją fantazję. W  ludowym nastroju rozbrzmiały dwie piosenki przedszkolaków ze Zbierska. Pierwsza z nich to Drepce konik w wykonaniu Anny Figiel i Aleksa Bąka, a drugą Czerwone jabłuszko zaśpiewał duet Julia Kusz i Filip Bąk. Natomiast Amelia Przybyszewska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelcu przyjaźni się ze wszystkimi dziećmi, ale szczególnie lubi Olę. Dlaczego ? Odpowiedziała na to pytanie w piosence  A ja wolę moją Olę.  Z kolei o tym, jak ważna jest przyjaźń przekonywały w piosence Zostań dziś moją przyjaciółką  Hanna Letka i Maja Lipińska z Przedszkola w Kościelcu. Weronika Remiszewska z Przedszkola w Stawiszynie śpiewając, zdradziła, że kocha tańczyć, podobnie jak Natalia Bażega ze stawiszyńskiej szkoły. Z pieśnią Fryderyka Chopina Gdybym  ja była…  zmierzyła się  Julia Latańska z Przedszkola w Zbiersku, a Julia Karolak z Przedszkola w Petrykach śpiewająco szukała

klucza do drzwi, które poprowadzą ją do kariery. Jagoda Janiszewska ze Szkoły w Piotrowie opowiedziała  piosenką  Jesteśmy Jagódki o smacznych jagódkach, które mają rączki i nóżki. Piosenkę Moja planeta o cierpliwej przyjaźni i ziemi pełnej miłości zaśpiewała Iga Wawrzyniak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelcu. Język angielski rzec można już obowiązkowy, uczysz się słownictwa, właściwej wymowy…, dlatego też uczennice ze Szkoły w Zbiersku Nikola Tomasik oraz w duecie Rozalia Piątkowska i Cornelia Andrzejak w tym języku zaprezentowały się wokalnie. Piosenka Żyj do przodu w wykonaniu duetu Oliwia Bangrowska  i  Zuzanna Antczak Nowak ze Szkoły w Stawiszynie dodała skrzydeł, bo przecież świat jest wspaniały. Różowa piosenka w wykonaniu Agnieszki Biedki z Zespołu Szkół w Russowie to zachęta, by spojrzeć na świat przez różowe okulary. Nieodłączna para rytm i melodia - piosenkę pod takim tytułem zaśpiewała Marta Wawrzyniak, a jej koleżanka Aleksandra Przybyszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu opowiedziała o drewnianych lalkach będących uciechą dla dzieci. Przyjaźń sprawia, że świat jest kolorowy, co potwierdziły  piosenką Zostań moją przyjaciółką Nikola Kazimierczak i Julia Michałek ze Szkoły w Stawiszynie.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy, pamiątkowe nutki i śliczne, kolorowe stawiszyńskie słowiki oraz nagrody rzeczowe. To był piękny muzyczny popis wokalnych talentów najmłodszych, wzbogacony prezentacją układów choreograficznych oraz wizytą pluszowych żywych maskotek.

Muzyka otwiera świat. Jest niebem z nutami zamiast gwiazd. Jest najlepszym językiem do poruszenia serc ludzi na całym świecie - podsumowała przegląd Joanna Woszczyk dyrektor stawiszyńskiej szkoły w imieniu własnym i dyrektor stawiszyńskiego przedszkola Elżbiety Kuświk, dziękując za przybycie uczestnikom, ich opiekunom i miłym gościom.