START > Osiągnięcia > Konkursy plastyczno-artystyczne > 32. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Świat Dziecka

32. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Świat Dziecka

W dniu 1 czerwca 2017r. w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w  Kaliszu odbyło się  uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród autorom prac plastycznych nadesłanych na 32. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Świat Dziecka. Konkursowe prace to niezwykły pokaz swobodnej gry dziecięcej wyobraźni mającej moc kreowania nowych światów, to także wynik twórczej wyobraźni utalentowanych młodych plastyków. Spośród 954 nadesłanych prac z 74 szkół i ośrodków kultury oraz prac nadesłanych indywidualnie z Wielkopolski, Kaszub, Pomorza, Śląska i Małopolski prace uczniów Zespołu Szkół w Stawiszynie wywarły ogromne wrażenie na Komisji Konkursowej w składzie: prof. Maria Podskarbi-Hebisz, Anna Tabaka, Przemysław Dunaj i Adrian Kempa. Nasi uczniowie  odnieśli spektakularny sukces, zdobywając 3 nagrody główne i  5 wyróżnień.

Z grona  uczniów szkół podstawowych nagrody otrzymali:

Maja Kowalska uczennica klasy V a i Patryk Dudczak uczeń klasy V b.

Wyróżniono Kacpra Wawrzyniaka ucznia klasy IV a oraz Julię Wawrzyniak uczennicę klasy V b.

Natomiast nagrodę główną otrzymał Szymon Łucyk  klasy III b gimnazjum, ponadto zostali

wyróżnieni gimnazjaliści: Kornelia Marek uczennica klasy I a, Weronika Jewak uczennica klasy I b i Michał Pilarski uczeń klasy III b.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych Izabela Drzewiecka. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!