START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Dzień Dziecka z Minisiatkówką

Dzień Dziecka z Minisiatkówką

W dniu 3 czerwca 2017r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Stawiszynie z okazji Dnia Dziecka odbył się Turniej Minisiatkówki  „Rzucanki - łapanki” dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej o Puchar Dyrektor Zespołu Szkół w Stawiszynie. Pomysłodawcą i organizatorem  tego turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Wesołowski. Inicjatywę wsparła dyrektor Zespołu Szkół w Stawiszynie Joanna Woszczyk, która serdecznie powitała  zawodników, opiekunów, rodziców i wszystkich, którzy przyszli kibicować najmłodszym pasjonatom piłki siatkowej.

W rozgrywkach uczestniczyło 50 najmłodszych sportowców - dziewczynek i chłopców - ze szkół z terenu Kalisza trenujących na co dzień w Kaliskiej Akademii Siatkówki oraz ze szkoły w Starym Mieście, gdzie ćwiczą w Team Stare Miasto i gospodarze turnieju dzieci ze Szkoły Podstawowej  w  Stawiszynie.

Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych, a najwięcej drużyn, bo aż 8 zgłosiło się w kategorii  III klasy szkoły podstawowej, 6 drużyn stawiło się w kategorii II klasy szkoły podstawowej.

Nasi stawiszyńscy uczniowie okazali się najlepszymi zawodnikami  turnieju,
co napawa dumą całą kadrę nauczycielską w szkole.

II klasa chłopcy:

1 miejsce Stawiszyn II (Piotr Janczak, Mateusz Pacholewicz,)

2 miejsce Stawiszyn I (Szymon Kaczała, Bartłomiej Kiliński)

3 miejsce Kaliska Akademia Siatkówki

II klasa dziewczęta:

1 miejsce  Stawiszyn I (Oliwia Bangrowska, Oliwia Gałązka)

2 miejsce Kaliska Akademia Siatkówki

3 miejsce Stare Miasto I

III klasa chłopcy:

1 miejsce  Stawiszyn/Kalisz (Jerzy Mrozinski)

2 miejsce  Stawiszyn I (Rafał Ligocki, Adam Napruszewki)

3 miejsce Stare Miasto I

III klasa dziewczęta:

1 miejsce Stawiszyn II ( Julia Michałek, Wiktoria Twardowska)

2 miejsce Stawiszyn I (Maria Gołdyn, Nikola Kazimierczak)

3 miejsce Kaliska Akademia Siatkówki I

Najlepsi zawodnicy turnieju – zwycięzcy pierwszych trzech miejsc  zostali nagrodzeni medalami i grami edukacyjnymi Quiz o sporcie, a wszyscy  uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci były ugoszczone ze strony organizatora napojami oraz pysznymi  drożdżówkami. Mogły się również spotkać z ulubionymi żywymi maskotkami, w które przebrali się uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Największą niespodzianką przygotowaną dla zawodniczek i zawodników było wystąpienie uczniów i absolwentów stawiszyńskiej szkoły, którzy już dziś odnieśli sukces sportowy, a swoją przygodę z piłką siatkową rozpoczęli w murach stawiszyńskiej szkoły pod okiem nauczyciela i  trenera Piotra Wesołowskiego.  Dla najmłodszych mogą być przykładem, że dzięki wytrwałym treningom i profesjonalnej opiece nauczyciela można spełniać marzenia:

Konrad Bangrowski – uczeń ostatniej klasy gimnazjum, zawodnik LOTOSA TREFL GDAŃSK, srebrny medalista Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej 2017r oraz złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Krystian Bangrowski – absolwent stawiszyńskiej szkoły, obecnie licealista na co dzień trenujący w klubie LOTOS TREFL GDAŃSK, zawodnik II ligi męskiej oraz młodej plusligi, zdobywca  nagrody MVP w meczach młodej ligi.

Hubert Chudziak - uczeń ostatniej klasy gimnazjum, zawodnik JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA, z drużyną wywalczył  IV miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w piłce siatkowej. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w 2016r.

Eliasz Sztylka – absolwent stawiszyńskiej szkoły, obecnie licealista na co dzień trenujący
w klubie NORWID CZĘSTOCHOWA, najlepszy zawodnik finałów Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w 2016r.

Hubert Szymczak – uczeń ostatniej klasy gimnazjum, zawodnik JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA, w 2017r. otrzymał powołanie do Kadry Polski w Piłce Plażowej U-17, z drużyną wywalczył  IV miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w piłce siatkowej.

To był niezwykły Dzień Dziecka z Minisiatkówką, który z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci . Za pomoc w jego organizacji dziękujemy nauczycielowi wychowania fizycznego Jackowi Nowakowskiemu i miłośnikowi siatkówki księdzu Aleksandrowi Janasowi.