START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Outdoorowe Podchody Językowe

Outdoorowe Podchody Językowe

Już po raz szósty w Zespole Szkół w Stawiszynie odbyły się Podchody Językowe, które jak co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. 22 maja 2017r. uczniowie klas VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum zmagali się z językiem angielskim i niemieckim w różnych sytuacjach życia codziennego i nie tylko. Zadaniem uczniów, którzy podzieleni zostali na grupy, było rozwiązanie zadań w języku angielskim i niemieckim. Po rozwiązaniu zadania, grupy, poruszając się według schematu, musiały w jak najkrótszym czasie dotrzeć do stanowiska nauczyciela, gdzie losowały i rozwiązywały zadanie językowe. Utrudnieniem dla uczniów było to, że nie wiedzieli, gdzie znajdują się stanowiska nauczycieli (zewnętrzny teren szkoły). Grupa, która w jak najkrótszym czasie wykonała zadania przy wszystkich stanowiskach, musiała odnaleźć ukrytą na terenie szkoły niespodziankę. Po odnalezieniu niespodzianki uczniowie meldowali się przy stanowisku nauczyciela, który zapisywał czas ukończenia podchodów. W ten sposób wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Piotr Krzyżaniak kl.VI b, Olga Nogaj kl. I b, Jakub Michalski kl. II b, Adrian Jarentowski kl. III b,

II miejsce – Jan Napruszewski kl. VI b, Agnieszka Kuświk kl. I a, Klaudia Doruch kl. II b, Katarzyna Wawrzyniak kl. III b

III miejsce – Michał Anczykowski kl. VI b, Aleksandra Jagiełło kl. VI b, Natalia Walczak kl. I b, Weronika Kałużna kl. II a.

Koordynatorem podchodów jest germanistka Agnieszka Petrol, a wspierają ją nauczyciele języków obcych: Przemysław Jarzębski, Monika Malinowska,  Zofia Smolińska i  Paweł Woszczyk.