START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Witajcie w szkolnej krainie

Witajcie w szkolnej krainie

,,Witajcie w szkolnej krainie” to hasło tegorocznego Dnia Otwartego Szkoły, na  który zaprosiliśmy rodziców wraz z dziećmi rozpoczynającymi we wrześniu naukę w klasie pierwszej. Dyrektor szkoły Joanna Woszczyk serdecznie przywitała przybyłych gości. Na początek przedszkolaki obejrzały  układy taneczne i wysłuchały piosenek w wykonaniu uczniów klas młodszych. Następnie pod opieką nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej  dzieci udały się w trzech grupach na zajęcia
w klasopracowniach oraz zwiedzały: bibliotekę szkolną, halę widowiskowo-sportową, pracownię integracji sensorycznej, świetlicę szkolną.

W czasie, gdy dzieci zwiedzały szkołę, rodzice wysłuchali prezentacji dotyczącej dojrzałości szkolnej dziecka oraz oferty dydaktycznej naszej szkoły, a następnie mieli okazję również obejrzeć szkołę oraz obserwować swoje pociechy podczas zajęć w klasach.

Przedszkolaków zwiedzających stawiszyńską szkołę, podczas Dni Otwartych Szkoły, zaproszono do:

·         pracowni historycznej

Gości przywitały damy dworu wraz z rycerzami. Duże ożywienie wśród zwiedzających wywołało uzbrojenie rycerzy, makiety zamków, ale przede wszystkim strój rycerza, który ochoczo przymierzano. Dla przedszkolaków uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki historii - Elżbiety Maciejewskiej przygotowali pokaz pasowania na rycerza oraz zagadki dotyczące rycerskiego zachowania. Wszyscy zwiedzający zostali obdarowani  przez rycerzy i damy dworu  kolorowanką.

·         pracowni  plastycznej

W czasie zajęć plastycznych dzieci samodzielnie wycinały, malowały oraz ozdabiały wiosenne ptaki. Dzieci pracowały pod kierunkiem nauczycielki plastyki Izabeli Drzewieckiej. Po skończonej pracy każdy przedszkolak zabrał swojego ptaszka na pamiątkę.

·         pracowni językowej

Przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i aplikacji Learning Apps, umożliwiającej  poznawanie nowego słownictwa w języku angielskim.

·         pracowni biologicznej

Dzieci miały możliwość obserwacji okazów przyrodniczych, oglądania preparatów
pod mikroskopem.

·         pracowni fizyczno – chemicznej

Pracownia wzbudziła bardzo duże zainteresowanie dzieci. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki chemii i fizyki Grażyny Galant zaprezentowali ciekawe doświadczenia, w których przedszkolaki brały bezpośredni udział.

·         hali sportowo – widowiskowa

Do różnorodnych zabaw ruchowych przedszkolaków zaprosili nauczyciele wychowania fizycznego. Dzieci bawiły się wspólnie podczas zabaw integracyjnych oraz pokonywały tory przeszkód.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w budynku edukacji wczesnoszkolnej, gdzie dzieci mogły zobaczyć klasy, w których od września rozpoczną naukę. Było to dla nich ogromnym przeżyciem, tym bardziej że miały możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Mogły również poczęstować się soczkami i pysznymi pączkami przygotowanymi przez panie kucharki.

Dzień Otwarty Szkoły dostarczył dzieciom oraz rodzicom wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Mamy nadzieję, że we wrześniu wszystkie pierwszaki z uśmiechem wrócą do szkoły tym bardziej, że nasza szkoła ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę nauczycielską, opiekę pedagoga, logopedy oraz zajęcia sportowe.