START > Osiągnięcia > Konkursy historyczne i wiedzy o społeczeństwie > Stawiszyńska szkoła rozwija zainteresowania !

Stawiszyńska  szkoła  rozwija zainteresowania !

Wielkopolskie legendy, powstanie wielkopolskie oraz romańskie zabytki naszego regionu to tylko niektóre z wielu zagadnień, które musiał opanować Mateusz Staszak uczeń klasy czwartej Szkoły Podstawowej  im. W. Pola w Stawiszynie- finalista XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Mateusz podczas zmagań rejonowych, które odbyły się w dniu 27 marca 2017 roku
w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Golinie zdobył maksymalną liczbę punktów. Również na etapie powiatowym osiągnął wysoki wynik, tj. 32 punkty na 33 możliwe do zdobycia.

Swój sukces Mateusz zawdzięcza ogromnej pracy własnej, wsparciu ze strony Rodziców oraz pomocy nauczycielki historii- Elżbiety Maciejewskiej, która ukierunkowywała jego działania podczas zajęć pozalekcyjnych- koła historycznego, prowadzonych na terenie szkoły.

Rozgrywka finałowa konkursu odbędzie się 15 maja bieżącego roku. Życzymy Mateuszowi zwycięstwa i osiągnięcia tytułu laureata XXI edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który organizowany jest pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.