START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Od papirusu do e-booka

Od papirusu do e-booka

W dniu 17 marca 2017 roku  klasy II a i II b gimnazjum oraz uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczestniczyli w lekcji bibliotecznej Historia książki. Od papirusu do e-bookazorganizowanej przez Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Wprowadzeniem do tematu było zwiedzanie wypożyczalni i czytelni, poznanie zasad funkcjonowania biblioteki, zapoznanie się z księgozbiorem oraz internetowym systemem wypożyczania. Uczniowie z zafascynowaniem wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację dotyczącą dawnych materiałów piśmienniczych. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki nasi podopieczni mogli zwiedzić pracownię artystyczną pana Władysława Kościelniaka, uczestniczyli w lekcji kaligrafii oraz obejrzeli wystawę czeskich ekslibrisów Mieczysława Bielenia.

W ramach wyjazdu uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych realizowali edukacyjny projekt  czytelniczy Z książką za pan brat.

Wycieczkę zorganizowały: Alicja Penkala, Anita Krzyżaniak, Joanna Zawodnia- Idziak.