START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Na małej scenie, czyli Szkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Na małej scenie, czyli    Szkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Szkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych to tradycja w stawiszyńskiej szkole. Celem przeglądu jest rozbudzanie u dzieci fascynacji teatrem, pobudzanie twórczej wyobraźni oraz  to, co najważniejsze  - utożsamianie się dzieci z bajkowymi postaciami, zabawa i artystyczna prezentacja.

Przegląd otworzyła dyrektor szkoły Joanna Woszczyk, a następnie  rozpoczęła się prezentacja spektakli teatralnych przygotowanych przez uczniów klas młodszych pod kierunkiem wychowawczyń.

W tym roku do przeglądu przystąpiło sześć zespołów  z klas I-III. Uczniowie zaprezentowali następujące przedstawienia:

klasa Ia - ,,O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku”, uczniów przygotowała   Danuta Łuczak,

klasa Ib - ,,Kłopoty Czerwonego Kapturka, czyli odblaskowe pierwszaki”, uczniów przygotowała Daria Wojtczak,

klasa IIa - ,,Calineczka”, uczniów przygotowała Renata Zielińska,

klas IIb - ,,Lokomotywa”, uczniów przygotowała Jolanta Ciesielska,

klasa IIIa - ,,Śpiąca Królewna”, uczniów przygotowała Filipina Baraniecka

klasa IIIb – Winntou – czerwonoskóry dżentelmen”, uczniów przygotowała  Małgorzata Anczykowska.

Wszyscy mali aktorzy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność,
umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.
Dyrektor szkoły słowa podziękowania przekazała uczniom i nauczycielom.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w  Szkolnym Przeglądzie Teatrzyków  było dla dzieci okazją do skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych klas i zainspirowało ich do dalszej pracy, rozwijania swoich zainteresowań teatrem i sztuką aktorską oraz dostarczyło wielu miłych wrażeń.