START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Kulinarne inspiracje z Lubellą

Kulinarne inspiracje z Lubellą

Stawiszyńscy gimnazjaliści wzięli  udział w II edycji programu „Lubella inspiruje i edukuje”  - edycja w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie klasy I b gimnazjum pod opieką wychowawczyni Joanny Kostrzewy ukończyli program, podczas którego, korzystając z kompletu materiałów przygotowanych przez organizatorów, zdobyli kompleksową wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz tego, jak wygląda właściwie skomponowany posiłek, który dostarczy wartościowych składników wspierających prawidłowy rozwój. Zwieńczeniem uczestnictwa w programie było przygotowanie zdrowego posiłku. Przygotowaliśmy makaron w sosie curry i sałatkę warzywną z makaronem i kurczakiem.  Niestety nie udało nam się wygrać konkursu kończącego program, ale wspólne gotowanie sprawiło nam wiele radości. Było wesoło, smacznie  i zdrowo – powiedzieli gimnazjaliści.