START > Outdoor > II Outdoorowa noc w Narnii

II Outdoorowa noc w Narnii

W nocy z 2 na 3 grudnia 2016 r. odbyła się „ II Outdoorowa noc w Narnii”. Celem wydarzenia było nie tylko sprawdzenie wiedzy o książkach, ale również kształtowanie umiejętność pracy w grupie, dochodzenia do kompromisów, autopromocji, przełamywania nieśmiałości i integracji między klasami. Uczniowie klas IV-VI zgromadzili się o godz. 19.00 w szkole, aby wziąć udział  w tym już cyklicznym wydarzeniu. Przywitała ich wyjątkowa atmosfera Narnii. Wykroczyli do tej bajkowej krainy, tak jak bohaterowie książki „Lew, czarownica i stara szafa”, przez przygotowane drzwi szafy, a witał ich lew – Aslan.

Uczniowie przygotowali specjalne stroje, które nawiązywały do najważniejszych bohaterów cyklu książek. Korytarze szkolne wypełniły się: księżniczkami, rycerzami, królami i mówiącymi zwierzętami. Uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na 4 zespoły: króla Piotra, królowej Zuzanny, króla Edmunda i królowej Łucji. W takich składach brali udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Musieli wykazać się szybkością i zwinnością podczas wyścigów rzędów, skacząc w workach, przechodząc przez tunele, prowadząc piłkę kijem do hokeja oraz celnością, rzucając hula- hoopem do celu. W czasie zajęć plastycznych uczniowie uruchomili wyobraźnię, tworząc wspaniałe obrazy Narnii.

O godzinie 21.00 nadszedł czas na odbudowę sił. Uczniowie przygotowali zdrowe kanapki, a po smacznym posiłku przystąpili do konkursu wiedzy z cyklu książek o Narnii. Okazało się, że ta niezwykła kraina stworzona przez C.S.Lewisa nie ma dla nich tajemnic, gdyż sprawnie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania.

Ostatnim punktem programu były nocne podchody, w których drużyny rozwiązywały zadania związane ze szkołą tak, aby odnaleźć komnatę Białej Czarownicy. Udało się to zrobić wszystkim drużynom.

Po pełnych emocji podchodach uczestnicy przygotowali się do snu w klasach i rozpoczął się oczekiwany przez nich seans filmowy „Lew, czarownica i stara szafa”.

O godzinie 7.00 po rozdaniu dyplomów i nagród zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie wrócili
do domów.
Noc w Narnii” przygotowały i pełniły opiekę nauczycielki: Monika Malinowska, Alicja Penkala i Zofia Smolińska. Pomocą służyli uczniowie klasy III b Gimnazjum: Anna Jarentowska, Katarzyna Jarentowska, Natalia Myszkowska i Szymon Łucyk. Dekoracje przygotowały uczennice klasy III a Gimnazjum: Katarzyna Olszanowska, Natalia Kaczała i Wirginia Czekalska.