START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Happening edukacyjno-profilaktyczny z okazji Światowego Dnia Aids z udziałem Pyrka w Stawiszynie

Happening edukacyjno-profilaktyczny
z okazji Światowego Dnia Aids z udziałem Pyrka w Stawiszynie

W dniu 1 grudnia 2016 roku uczniowie z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie pod eskortą funkcjonariuszy policji uczestniczyli w przemarszu ulicami Stawiszyna. Happening edukacyjno-profilaktyczny zorganizowany został w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS. Dodatkową atrakcją był udział policyjnego funkcjonariusza z Poznania Pyrka, który czuwał nad  bezpieczeństwem młodzieży. Grupa „Stawiszyńskich pionierów” PaTPORT-u przygotowała transparenty, plakaty i dla  wszystkich uczestników czerwone wstążeczki. Na rynu zgromadzili się PaT-owcy i zainteresowani mieszkańcy miasta, aby wysłuchać pogadanki na temat HIV/AIDS. Podczas prelekcji Weroniki Kałużnej i Michała Rogackiego została ułożona wstążka z czerwonych świec jako symbol solidarności  z osobami żyjącymi z HIV/AIDS. Dodatkowo Michał Pilarski opracował i rozdawał materiały edukacyjno-profilaktyczne o tematyce HiV/AIDS. Pani pedagog Agnieszka Roszak-Janowska podsumowując happening, powiedziała uczestnikom, że jedyną szczepionką na śmiertelnego wirusa jest wiedza i tę wiedzę stawiszyńska młodzież posiada.   W drodze powrotnej do szkoły Pyrek przypomniał młodzieży o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę po pasach. W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Pyrkiem i młodszym aspirantem Marleną Potasińską z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, która udzieliła PaT-owcom odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich. W kolejnym spotkaniu z Pyrkiem i funkcjonariuszem policji uczestniczyli  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, a dotyczyło ono bezpiecznej drogi i zabaw w okresie zimowym. Na terenie szkoły została przeprowadzona akcja „czerwonej wstążeczki” przez aktywnie działającą grupę „Stawiszyńskich pionierów”.