START > Aktualności > Pożegnanie klas trzecich

Pod takim hasłem przebiegała uroczystość ukończenia gimnazjum przez uczniów klas III, która miała miejsce 23 czerwca br.

W pożegnaniu ze stawiszyńskim gimnazjum towarzyszyli uczniom wychowawcy, nauczyciele, katecheci, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: burmistrz Stawiszyna pan Robert Jarzębski i ksiądz proboszcz Józef Posłuszny.

Absolwenci usłyszeli wiele ciepłych słów. Pani dyrektor mgr inż. Grażyna galant podkreśliła, że wszyscy uczniowie klas III kończą gimnazjum, że wielu z nich uzyskało dobre wyniki na egzaminie, choć są i tacy, którzy przeżyli zawód czy rozczarowanie. Dyrektor szkoły życzyła absolwentom mądrych życiowych wyborów, podążania drogą prawdy i dobra, by nie zatracili tego, co najważniejsze w trudnym współczesnym świecie.

Najlepsi absolwenci otrzymali dyplom wzorowego ucznia oraz nagrodę książkową, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Nagrodzeni uczniowie to

KLASA IIIA

Dagmara Gręda, Mateusz Janas, Agata Lisiecka, Karolina Rachwał, Milena Trząsała,

KLASA IIIB

Sylwia Kosmowska, Ewa Nawrotkiewicz, Paulina Włodarczyk, Dagmara Wróblewska, KLASA IIIC

Mariusz Czerniak.

Na podkreślenie zasługuje uzyskanie przez Agatę Lisiecką tytułu finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego oraz zajęcie przez drużynę siatkarek II miejsca w finale Powiatu Kaliskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Część artystyczną absolwenci przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Leonardy Blewąskiej, pana Andrzeja Liberskiego oraz pani Aleksandry Wojciechowaskiej, która opracowała układ choreograficzny poloneza zaprezentowany podczas balu gimnazjalistów w dniu 20 czerwca br.