START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Wyrysowała I miejsce w Rejonowym Konkursie Plastycznym Mieszko, Mieszko mój koleżko

Wyrysowała I miejsce w Rejonowym Konkursie Plastycznym
Mieszko,  Mieszko mój koleżko

W dniu 17.10. 2016 r. w auli ODN w Kaliszu został przeprowadzony konkurs plastyczny Mieszko, Mieszko mój koleżko, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych klas IV- VI z powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrowskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego oraz  z Kalisza.  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w ciągu 60 minut  pracy plastycznej na jeden z podanych tematów: „ Wyobraź sobie i przedstaw, jak mógł przebiegać chrzest Mieszka?” lub „Narysuj portret Mieszka”.  Stawiszyńską szkołę podstawową reprezentowały uczennice: Julia Górecka z klasy V b i Malwina Małecka z klasy VI b.

Decyzją komisji konkursowej, której przewodniczyła pani Ewa Kowalczyk – Wiśniewska – doradca metodyczny,   I miejsce w konkursie zajęła  uczennica  naszej szkoły Julia Górecka, której praca wykonana pastelami olejnymi została uznana za najbardziej oryginalną, pomysłową i niepowtarzalną.  Należy dodać, że konkurs był drugim modułem projektu edukacyjnego „Kocham Wielkopolskę” realizowanego  przez Stowarzyszenie Nasze Kaliskie we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Gratulujemy Julii wspaniałego sukcesu!