START > Projekty edukacyjne > 2016/2017 > Projekt „ Kocham Wielkopolskę ”

Projekt „ Kocham  Wielkopolskę ”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie wzięli udział w projekcie edukacyjnym: „Kocham  Wielkopolskę” zorganizowanym przez Ośrodek Doskonalenia  Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenie Nasze Kaliskie oraz Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Projekt współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Celem projektu było upowszechnienie wiedzy  na  temat  Wielkopolski  poprzez  edukację  regionalną  dzieci  i  młodzieży, rozwijanie  wśród uczniów zainteresowań historią regionalną
oraz wzmacnianie miłości do małej ojczyzny.

W ramach projektu w dniu  27 września 2016 roku uczniowie  klas szóstych uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz w konkursie pt. „ W muzeum z  Mieszkiem.”

Muzealną lekcję przeprowadził kustosz- Leszek Ziąbka. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali barwnego opowiadania kustosza na temat życia  w  czasach średniowiecza, zwiedzali  muzealne wystawy, a następnie grupowo rozwiązywali karty pracy.

Udział w tym projekcie był wielką  historyczną  przygodą dla uczniów stawiszyńskiej szkoły, którą zapewniła im Elżbieta Maciejewska nauczycielka historii, realizująca w  szkole,  opracowany przez siebie,  program „Edukacja  regionalna - dziedzictwo kulturowe regionu .”