START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Reprezentowali Stawiszyn w XXXVI Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza!

Reprezentowali Stawiszyn w XXXVI Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza!

Uczniowie Zespołu Szkół w Stawiszynie w dniu 2 października 2016r. wzięli udział w 36. Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza, który, jak co roku, odbył się w Kaliszu.
W biegu głównym na 10 km na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - prawie 1200 osób. Przed biegiem głównym odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe, w których uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły. Pogoda dopisała, więc wszystkie starty odbyły się planowo. Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 uczniów z Kalisza i jego okolic, a nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując wysokie miejsca. Najwyżej zostały sklasyfikowane uczennice: Agnieszka Różańska z klasy IIb gimnazjum, która w biegu na dystansie 1500 m była 7 na 90 dziewcząt startujących w tej kategorii oraz Aleksandra Biesiada z klasy 5a szkoły podstawowej, która przybiegła na miejscu 9 na 100 dziewcząt startujących w tej kategorii.  Gratulujemy wszystkim uczniom udanego startu!

Nasi uczniowie wzięli udział w następujących biegach:

Gimnazjum dziewczęta – bieg na 1500m.

(Wiktoria Janiak, Małgorzata Kołodziejczak, Wiktoria Kujawa, Paulina Michalak, Agnieszka Różańska)

Gimnazjum chłopcy  bieg na 1500m

(Jakub Kit, Wojciech Janczak)

Szkoła podstawowa dziewczęta – 5 klasy bieg na 1000m