XI Festyn Szkolny pod hasłem: „Sport łączy pokolenia”

z okazji Narodowego Dnia Sportu

W dniu 1 października 2016 r. odbył się w ZS w Stawiszynie już XI festyn szkolny,
którego hasło przewodnie brzmiało: „Sport łączy pokolenia”. Festyn miał charakter sportowy, gdyż 1 października w całej Polsce obchodzono Narodowy Dzień Sportu i nasza szkolna społeczność również przyłączyła się do aktywnego spędzenia czasu w tym dniu. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych przez dyrektor szkoły Joannę Woszczyk, rozpoczęliśmy dzień wspólnym tańcem belgijskim, do którego zaprosiliśmy uczniów, rodziców i nauczycieli, było dużo fajnej zabawy i dużo radości ze wspólnego tańca.

Dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej przygotowaliśmy wyścigi rzędów. Nasi najmłodsi sportowcy bardzo dobrze radzili sobie z ćwiczeniami. Pierwszoklasiści na krok nie ustępowali swoją walecznością i sprawnością uczniom z klas starszych, a w wykonywaniu ćwiczeń byli dokładniejsi niż ich starsi koledzy. Swoje pociechy głośno dopingowali rodzice licznie zebrani na trybunach.

Po wyścigach klas najmłodszych zaprosiliśmy uczniów, licznie zgromadzone mamy,
na pierwszą części Zumby, poprowadzoną przez Elżbietę Buksz i Aleksandrę Wojciechowską -  nauczycielki wychowania fizycznego.

Następnie swoją sprawność mogły zaprezentować klasy 4-6 szkoły podstawowej,
które również w dużej grupie stawiły się do rywalizacji i wzięły udział w wyścigach rzędów. Tutaj walka była niezwykle zacięta, nikt się nie poddawał, a zawodnicy mobilizowali siebie nawzajem do jeszcze większego wysiłku.

Kiedy zakończyły się wyścigi, na parkiecie ponownie pojawili się tancerze, żeby wziąć udział w drugiej części Zumby. W czasie trwania festynu można było jak zawsze posilić się przepysznym ciastem, kiełbaską z grilla, plackami ziemniaczanymi oraz skorzystać
z zabiegów pielęgnacyjnych dłoni.

Na koniec festynu do rywalizacji zaprosiliśmy rodziców, dla których również przygotowaliśmy konkurencje sportowe na wesoło. Rodzice tak samo jak dzieci chętnie stanęli do rywalizacji  w rzucie kaloszem, rzucie beretem i rzucie piłką lekarską. W czasie zmagań rodziców doszło do wielu zabawnych sytuacji. Wyłoniliśmy mistrzów
w poszczególnych rzutach oddzielnie w kategorii kobiet i mężczyzn.  Gratulujemy!

Za przygotowanie sportowych zmagań dziękujemy zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, którego pracę koordynował Konrad Brodziak oraz koordynatorkom festynów szkolnych – Iwonie Chojnackiej i Danucie Łuczak.