START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Udany debiut uczniów ZS w Stawiszynie

Udany debiut uczniów ZS w Stawiszynie

W dnia 28 września 2016r. reprezentacja 40 uczniów naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w gminie Koźminek, w terenie leśnym nieopodal stadionu. Trasa biegu nie była łatwa, uczniowie biegali w terenie piaszczystym. Pogoda dopisała, więc  rywalizacja między szkołami przebiegała bez przeszkód.
Do zawodów  przystąpiły drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych z gmin powiatu kaliskiego.
W zmaganiach udział wzięły szkoły z Iwanowic, Szczytnik, Stawiszyna, Opatówka, Koźminka, Mycielina, Blizanowa, Godziesz, Woli Droszewskiej,  Rajska i Korzeniewa.

Nasze sztafety  zajęły następujące miejsca:

1.    Szkoła podstawowa dziewczęta 8 x 800 m - miejsce 5 – najmłodsza sztafeta zawodów w składzie:

(klasa V : Aleksandra Biesiada, Maja Kowalska, Aleksandra Kostrzewa, Kamila Tomczyk, Natalia Tomczyk,  Aleksandra Weber, klasa IV: Oliwia Karolczak, Kornelia Rogacka).

2.    Szkoła podstawowa chłopcy  8 x 800 m – miejsce 4 – skład sztafety:

(Jakub Błaszczyk, Jakub Janczak, Rafał Janiak, Piotr Krzyżaniak, Michał Pacholewicz,
Łukasz Pietras, Stanisław Sztrajt, Wiktor Twardowski ).

3.    Gimnazjum Dziewczęta 10 x 800 m – miejsce 4 – skład sztafety:

(Julia Drzewiecka, Wiktoria Janiak, Anna Juszczak, Małgorzata Kołodziejczak, Agnieszka Kuświk, Adrianna Kwiatkowska, Sandra Marcinkowska, Paulina Matysiak, Paulina Michalak,
Agnieszka Różańska)

4.    Gimnazjum chłopcy 10 x 1000 m – miejsce 6 – skład sztafety:

(Konrad Górecki, Wojciech Janczak, Jakub Kit, Jakub Kowaliński, Kacper Lisiecki, Kacper Olszanowski, Piotr Rakowiecki, Michał Rogacki, Gracjan Szczepaniak, Klaudiusz Wejman).

Wszystkim naszym uczniom jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wytrzymałości, hartu ducha
oraz  tego, że mimo nieraz ogromnego zmęczenia potrafili w sobie znaleźć motywację do jeszcze szybszego biegu dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku dla całej drużyny. Celem zawodów była popularyzacja wśród uczniów pięknej dyscypliny sportu, jaką jest atletyka terenowa. Mamy nadzieję, że teraz uczniowie chętniej będą trenowali w szkole oraz w wolnym czasie, aby poprawiać swoją kondycję fizyczną oraz osiągać coraz lepsze wyniki sportowe indywidualne i zespołowe.

Do zawodów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS w Stawiszynie: Aleksandra Wojciechowska oraz Piotr Kozanecki.