START > Aktualności > Rok Szkolny 2016/2017 > Wrześniowy powrót do szkoły

Wrześniowy powrót do szkoły

W dniu 1 września w hali sportowo-widowiskowej zgromadziła się cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie i rodzice, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017.
W inauguracji roku szkolnego wzięła udział także pani Justyna Urbaniak – burmistrz Stawiszyna oraz przedstawiciele Zarządu Rady Rodziców: pani Marzena Chudziak – przewodnicząca,
a także pani Anna Jagiełło, pani Magdalena Kit-Krawczyk i pani Jolanta Wcisłek.

Dzień 1 września to nie tylko radosne spotkanie po przerwie wakacyjnej, ale również rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego na początku uroczystości jej uczestnicy uczcili minutą ciszy ofiary wojny.

Po tej chwili zadumy i skupienia, głos zabrała pani burmistrz, która wręczyła nominację
na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Stawiszynie pani Joannie Woszczyk.

Następnie pani dyrektor pogratulowała pracownikom szkoły, którzy obchodzili jubileusz pracy zawodowej: pani Jolancie Ciesielskiej, pani Alicji Penkali, pani Agnieszce Roszak-Janowskiej
i pani Urszuli Łusiaczyk.

Szczególną rolę pełni w szkole poczet sztandarowy. Członkowie pocztu uczestniczą
w wydarzeniach i reprezentują społeczność uczniowską nie tylko podczas uroczystości
na terenie szkoły, ale także podczas uroczystości lokalnych. Aby podkreślić wyjątkową rolę członków pocztu, pani dyrektor wręczyła im nominacje do pełnienia tej funkcji. Nominację otrzymali:

- w Szkole Podstawowej: Gabriela Krawczyk, Julia Kubiak, Hanna Szymańska, Martyna Włodarczyk, Dawid Kozłowski, Dominik Marciniak;

- w Gimnazjum: Agnieszka Kuświk, Dominika Rosiewicz, Kacper Lisiecki, Klaudia Kołodziejczak, Natalia Myszkowska, Jakub Kowaliński, Klaudiusz Wejman.

Na koniec przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Weronika Kałużna -  życzyła nauczycielom, uczniom i rodzicom owocnej pracy i sukcesów w nowym roku szkolnym.