DNI STAWISZYNA

Dnia 16 września 2006r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dni Stawiszyna. Wspólnie z miejscową orkiestrą dętą oraz przedstawicielami władz samorządowych i szkolnych uczniowie Zespołu Szkół w Stawiszynie przemaszerowali uliczkami Stawiszyna, zmierzając do Parku Miejskiego,
gdzie rozpocząć się miały wszystkie uroczystości. Młodzież naszej szkoły uświetniła obchody Dni Stawiszyna przepięknym programem artystycznym, w czasie którego zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i aktorskie. Pokazy uczniów spotkały się z życzliwym i entuzjastycznym przyjęciem ze strony mieszkańców Stawiszyna i zaproszonych gości.

PROGRAM WYSTĘPÓW:  ( prowadzącą była  Marta Nowacka –uczennica klasy II b gimnazjum)

1. Dzisiejszą uroczystość uświetni występ uczniów Zespołu Szkół w Stawiszynie  przygotowany
    pod kierunkiem p. Jolanty Ciesielskiej, p. Alicji Penkali, p. Aleksandry Wojciechowskiej,
    p. Elżbiety Buksz, p. Renaty Zielińskiej, p. Anny Skrzypiec, p. M. Anczykowskiej
    oraz p. Filipiny Baranieckiej.
  2. Wakacje już minęły, ale my- uczniowie- nadal z nostalgią wspominamy pobyt w górach,
    nad jeziorem czy nad morzem. Przeżyliśmy w czasie wakacji wspaniałe chwile. Niech powrócą one, choćby w piosence. Przed państwem Marlena Gawrońska, uczennica klasy Ia gimnazjum i piosenka „Już nie ma dzikich plaż”. A szkoda…
  3. A teraz Ola Kaczała z klasy IIb szkoły podstawowej przedstawi nam wizje świata widzianą oczami dziecka. Oto Ola w piosence „Wymyśliłam sobie świat”.
  4. Lubimy śpiewać, ale lubimy również tańczyć. Zapraszam więc na pokaz aerobiku w wykonaniu dziewcząt ze szkoły podstawowej.
  5. Przywitajmy teraz wielkimi oklaskami najmłodszych artystów. O tym, co działo się na pewnym straganie opowiedzą nam uczniowie klasy III b . Zapraszamy.
  6. Przygotowaliśmy również coś dla nieco starszej od nas widowni.. Przenieśmy się teraz w lata sześćdziesiąte. Halina Kunicka wyśpiewała przebój „Orkiestry dęte”. Dla nas zaśpiewa tę piosenka Marlena Gawrońska.
  7. Wielu panią serce zabiło mocniej na widok przystojnego puzonisty. I nasze serduszka czasami pukają szybciej. Udowodni to Weronika Dejneka, uczennica kl. VIa. Przed państwem Weronika
    i „Serduszko puka”.
  8. Przed państwem uczennice gimnazjum. Będziemy je podziwiać w układzie tanecznym.
  9. Na scenie znów zaprezentują się najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej. Zobaczymy ich
    w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima Pt. „Rzepka” przygotowanym przez p. Filipinę Baraniecką
  10. „Lato, pachnące miętą” – to tytuł piosenki, którą wykonają uczennice gimnazjum- Agata Przybylska wraz z chórkiem gimnazjalistek.
  11. Teraz przed państwem Ada Nawrot w piosence „Radość najpiękniejszych lat”.
  12. Ponownie powitajmy uczennice gimnazjum w układzie aerobiku.
  13. A teraz przenieśmy się w dziecięcy świat pełen beztroski i wspaniałej zabawy. Marlena Gawrońska i „Konik na biegunach”
  14. Emilia Adamczewska przypomni państwu znany przebój Maryli Rodowicz „Małgośka”
  15. Nasz występ dobiega końca. Mamy nadzieję, że umililiśmy nim państwu czas. Dziękujemy za brawa i za każdy uśmiech. Oto Weronika Dejneka w piosence pt. „Za każdy uśmiech” i Agata Przybylska w piosence „Kwitnące jabłonie”.