START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > „Nie sztuką być lepszym od innych, sztuką być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”

„Nie sztuką być lepszym od innych,

sztuką być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”

- jest to motto Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie, gdzie uczniowie klas V b i VI a uczestniczyli w turnusie profilaktycznym. W dniach od 16 do 20 maja 2016 r. uczniowie brali udział w zajęciach profilaktycznych, które dotyczyły uzależnień od narkotyków (w tym dopalaczy), nikotyny i najnowszych technologii (uzależnień od komputera i Internetu). Wzięli udział w treningu interpersonalnym, podczas którego ćwiczyli postawy asertywne, radzenie sobie z agresją i stresem oraz poznali zagadnienia, dotyczące empatii oraz zasady poprawnej komunikacji interpersonalnej. Plan dnia wzbogaciły zajęcia sportowe (w tym trening na siłowni), zajęcia artystyczne (uczniowie poznali nową dla nich technikę zdobienia – de coupage)  i kulinarne (przygotowali sałatkę owocową dla całego ośrodka). Wieczory spędzali  wspólnie, biorąc udział w „Kole fortuny”, „Familiadzie” oraz „Wieczorze z karaoke”. Uczniowie odwiedzili też Muzeum w Rogoźnie, w którym podziwiali zwierzęta, owady oraz minerały, a ich szczególne zainteresowanie wzbudziła wystawa  gadżetów  z „Gwiezdnych wojen”. Mimo, napiętego rozkładu dnia, uczniowie skorzystali z boiska, grając w piłkę nożną i siatkówkę, z trampoliny oraz z bilarda i stołu do tenisa. Tydzień upłynął szybko i jak stwierdzili uczniowie: „Nie było czasu się nudzić”.

Wyjazd do Rogoźna zorganizowała pedagog Agnieszka Roszak-Janowska, a opiekunami byli nauczyciele: Monika Malinowska, Elżbieta Buksz oraz Konrad Brodziak.